x
i s e r v i s
Apple Ekranı Olduğunu Doğrulayamıyor

3 Kasım 2022

Apple Ekranı Olduğunu Doğrulayamıyor

Apple kısa bir süre önce orijinal parça kullanan servislere start verdi, bu durum ev tamircisi olarak tanımladığımız cana yakın dostlarımızı biraz endişelendirdi. Peki nedir bu doğrulanamayan iPhone ekranı meselesi?

 

Bu yazının güncel versiyonu için iPhone ekran değişiminde ekran uyarısının çözümü başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İlk kan “Ekran”

 

iOS 13.1 dürüst düsturu ile geldi, iPhone 11 modellerinde (11, Pro ve Pro Max) telefon ekranında eğer mevcut ekranınız ya da tamir sonrası 3. Parti tamircilerden aldığınız kıymetli iPhone cihazınız üzerinde ki ekran yan sanayi tabiri caiz ise “çakma” diye tanımladığımız ekranlardan ise “gümmm” o acı mesajı yapıştırıveriyor. ***Bu iPhone, gerçek bir Apple ekranı olduğunu doğrulayamıyor. *** Bu ne demek diye akıllarda soru işaretleri çakıyor

 

Pil Sağlığı Servis !

 

Bu uyarı ile aramız da bir çok kişi aslında bir ince tanışık, eminim ki görmüşsünüzdür Ayarlar bölümünde pil kısmına girdiğinizde eğer orijinal ürün kullanılmadıysa pil sağlığı görüntülenemiyor ve cihaz size uyarı veriyor.

 

FotoParca olarak evet yan sanayi pil kullanıyoruz ancak pil sağlığında bu uyarıyı almıyorsunuz. Kullandığımız pillerde orijinal çip kullanılmıştır. Bu nedenle yan sanayi ama orijinal karakterde piller kullanırız. Pillerimiz 6 ay garantilidir. Detaylı bilgi için iPhone batarya değişimi tuzak kelime orijinal başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Yan Sanayi Ekran Şüphesine Son

 

Aynı durum artık ekranlar içinde geçerli olacak ve bir çok mağduriyet bu şekilde giderilecektir. Pek çok sefer servisimizde misafir ettiğimiz müşterilerimiz kötü tamirciler tarafından orijinal olmayan ekranları orijinal diye ısrar edilerek bir şekilde satılmış ve konudan bi haber olan iphone kullanıcıları hiç yok yere mağdur edilmiştir. Fotoparça ekibi olarak kalitemiz bir kez daha bizi diğerlerinden ayıran en güzel özelliğimiz olarak sizlerin beğenisine sunulacak.